Společně ke změně

Cílem projektu je aktivně pomoci řešit bezvýchodnou situaci 5 rodin samoživitelek, která dopadá především na životy nezl. dětí.

Termín realizace: 8. 4. 2022 – 31. 9. 2023

Lidský život je plný nečekaných životních událostí, změn, zvratů a různých situací. Zdraví, štěstí, lásku a rodinu bereme často jako samozřejmé věci našeho života. Vůbec si však neuvědomuje, kolik úsilí i času nás vše stojí, než si to vybudujeme, a jak málo stačí, abychom to ztratili. Stačí drobné klopýtnutí, malá chyba, nedorozumění a v ten okamžik je vše úplně jinak. V rámci předloženého projektu jsme se zaměřili na životy pěti rodin, které se snaží vymanit z bludného kruhu. Tyto ženy a jejich děti jsme zastihli v krizových situacích, které jsou pro nás často nepředstavitelné. Spojuje je nelehký životní osud ovlivněný dopady sociálně patologických jevů. Společnou nití táhnoucími se těmito lidskými osudy je neúplná rodina, role matky samoživitelky, absence otce pro děti a opory pro ženy, život bez snů a přání. Tyto maminky nerezignovaly, hledají bezpečnou cestu životem pro sebe a své děti. Případná podpora Nadace Jistota Komerční banky pomůže změnit životy těchto 5 rodin a jejich 12 dětí. Realizace projektu umožní vystoupit z bludného kruhu sociálního vyloučení, poskytne příležitost na změnu v životě maminek a jejich dětí, které tak nebudou žít stejný život jak jejich rodiče. V případě podpory se eliminuje riziko na umístění dítěte mimo rodinu z důvodu neudržení bydlení. Projekt je cestou k realizaci snu – šance na změnu v životech samoživitelek a dětí, které si v tuto chvíli nedokážou pomoci samy. Podpora projektu je investicí do budoucnosti a rozvíjí občanskou angažovanost, každého z nás.

Děkujeme Nadaci Jistota KB za finanční podporu v naší společné práci.