Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny na Chrudimsku

Termín realizace: 1. 12. 2022 – 30. 11. 2023

Cílovou skupinou projektu jsou osoby – utečenci z Ukrajiny, které zasáhl válečný konflikt v jejich rodné zemi a byli nuceni opustit svůj domov. Jedná se o cca 70 osob, které žijí na dočasně zřízené ubytovně v Chrudimi a dále také cca o 10 osob bydlících v Chrasti u Chrudimě. V rámci projektu počítáme se zapojením většiny členů dané komunity.

Cílem realizace předkládaných aktivit je pomoci těmto lidem při začleňovaní do naší společnosti, dětem poskytnout příležitost adaptovat se do kolektivu českých dětí a rodičům nejen vypomoci s hledáním práce, ale i nabídnout možnosti smysluplného trávení volného času. Předpokládaným výsledkem by mělo být plnohodnotné soužití těchto válkou zasažených lidí a obyvatel města Chrudim. V neposlední řadě dojde k boření bariér mezi našimi kulturami, vytváření příležitostí, aktivizovaní, předcházení frustraci a stigmatizaci.

Děkujeme Nadaci J&T za finanční podporu v naší společné práci.